ÚVOD  | O NÁS  |  SLUŽBY  |  TECHNIKA  |  REFERENCE  |  KONTAKT  

Foukaná izolace a její aplikace

Chystáte se izolovat dům nebo střechu? U novostaveb je tepelná izolace v dnešní době automatická. Horší je to s domy, které byly postaveny před rokem 1980 z plných pálených cihel. V těchto případech uniká teplo z domů doslova všemi směry. Je to Váš případ? Celkové zateplení domu by mohlo snížit spotřebu energie na vytápění o 30 – 50 % v závislosti na síle použité izolace a kvalitě její aplikace.

Slyšeli jste o foukané izolaci? Foukaná izolace se používá k tepelné izolaci domů a je prováděna pomocí foukané minerální vaty, která má značné výhody oproti klasickým způsobům zateplení. Foukaná izolace má 100 % krytí, je nehořlavá (což zvyšuje požární bezpečnost objektu – taví se až při 2000° Celsia), neplesniví, vyznačuje se odolností vůči škůdcům a hlavně působí i jako izolace zvuková! Její realizace je bezodpadová. Hlavní výhodou je rychlá návratnost investice do této formy zateplení.

A proč právě foukaná izolace? Její nanášení na místo určení se provádí „foukáním“. Vata se nafoukává pomocí foukacího stroje v rozmělněném stavu a tím dojde k výbornému krytí na všech místech. Vznikne kompaktní tvar včetně vyplnění všech dutin! Foukaná izolace je tvarově stálá. Nafoukává se minerální vata, která je zdravotně nezávadná, má výborné vlastnosti (nenavlhne, výborně tepelně izoluje) a hlavně má dlouhou životnost. Časem neslehává a zachovává si tak vynikající izolační vlastnosti. Díky minimálnímu zatížení konstrukce je minerální vata vhodná i pro starší budovy. Využití foukané izolace - nejčastějším využitím foukané izolace je zaplňování dutin v oblasti střešní konstrukce a půdy. Možné je ale také nanesení vrstvy foukané izolace ve volném prostoru, zejména pak v případě pultových střech, nebo půd, které nejsou využívány ani jako obytný prostor, ani jako skladiště. Často je foukaná izolace použita pro tzv. dodatečné izolování, kdy zaplňuje dutiny ve zdech nebo místa, kde vznikly tepelné mosty. Jak foukanou izolaci aplikuje naše firma? Celá realizace zabere jeden den a může probíhat za jakéhokoliv počasí a teploty. Izolační hmota je z pytlů dodaných výrobcem plněna do aplikačního stroje, který ji pomocí kompresoru žene hadicí až na místo určení. Vy se postaráte pouze o to, abyste zajistili přístup do prostoru, kam má být samotná izolace nanesena a místo pro dodávku, ve které je umístěno foukací zařízení. Nutné je obstarání přívodu elektrického proudu pro napájení stroje (220 V). Pak už je vše na nás. Přijedeme k Vám, natáhneme aplikační hadici od foukacího zařízení na místo určení izolace. Samotné vyfoukání jednotlivých dutin je rychlé a naši zaměstnanci je provádějí bez nutnosti jakékoliv asistence. Jeden ze zaměstnanců doplňuje izolační hmotu do aplikačního stroje a druhý se stará o samotné nanášení izolace. Po skončení práce se jednoduše sbalí hadice a pracovníci mohou odjet. Nezůstane po nás žádný nepořádek. Za zmínku stojí i to, že se naše společnost stala držitelem certifikátu „Odborný dodavatel“ pro účely státem financovaného dotačního programu „Zelená úsporám“. Můžete tedy bezproblémově čerpat dotace z tohoto programu na celkové nebo dílčí zateplení. Foukanou minerální izolaci provádíme po celé ČR. Více informací naleznete na stránkách http://www.izolace-izotom.cz/.

Oddělovač
  Dolni oddelovac